Jesteś tu: Strona główna » Galeria

jSzkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego

w Białej Rawskiej obchodziła w dniu 24 października 2013r. jubileusz 40 - lecia istnienia jej obecnej siedziby. Dzień ten zapisał się na kartach historii naszej szkoły jako szczególne wydarzenie, które stało się okazją do refleksji i wspomnień. Jak powiedział Nietze: „wspomnienia są jak klejnoty - mają w sobie coś z pereł i coś z łez”.

Jubileusz to także okazja do radości, wiary

i nadziei na kolejne lata pracy i kolejne jubileusze. Władze gminy, przedstawiciele Delegatury Kuratorium Oświaty, liczne grono zaproszonych gości mogło uczestniczyć w uroczystości dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, uczniów, nauczycieli, rodziców oraz przyjaciół szkoły. Organizacja takiej imprezy to ogrom pracy dla wielu osób.

Obchody 40-lecia rozpoczęła msza święta w intencji pracowników szkoły i uczniów, oraz tych, którzy mieli swój wkład w istnienie i funkcjonowanie naszej placówki, ale już od nas odeszli.

O godzinie 11.30 na sali gimnastycznej nastąpiło otwarcie uroczystości: odśpiewano hymn państwowy, pani dyrektor Bogumiła Dan-Woroniecka przywitała przybyłych gości, pracowników szkoły, rodziców i uczniów, odśpiewano hymn szkoły, a następnie rozpoczęła się część artystyczna pt.: "Gościu, siądź pod mym liściem". Program artystyczny przybliżył historię szkoły na tle ważniejszych wydarzeń w Polsce. Jubileusz poprowadzili p. Barbara Ładzińska, p. Grzegorz Lipski oraz Julia Biedrzycka, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

W trakcie montażu słowno-muzycznego uczniowie oraz absolwenci szkoły przybliżyli nam twórczość naszego patrona Jana Kochanowskiego, epizody z życia szkoły, rozbudzili wspomnienia z dawnych lat, a szkolny chór i zespół absolwentów w pięknym stylu uświetniali występy swoim śpiewem. Klasa II c umiliła czas tańcem i grą na flażoletach.

Miło nam, że po części artystycznej "zalała nas rzeka życzeń" i ciepłych słów ze strony przybyłych gości. Na ręce pani dyrektor złożono listy gratulacyjne, życzenia, kwiaty oraz prezenty dla szkoły. W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości za szczere życzenia i pamięć o szkole.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przy muzyce zespołu Jack-Jack.

Na przestrzeni tych 40 lat nasza Szkoła zmieniała swoje oblicze, strukturę, pokolenia wychowanków i nauczycieli. W istocie jednak pozostaje niezmiennie taką samą: ważną

i nieodzowną częścią lokalnej, bialskiej rzeczywistości. W życiu każdego z nas wspomnienia odgrywają ważną rolę, są bezcenne, gdyż nieustannie przypominają o naszej przeszłości. Bywają takie dni, do których chętnie wracamy i wyjątkowe momenty, wobec których nie można przejść obojętnie, bo skłaniają do przemyśleń oraz pozostają w naszej pamięci na zawsze, jak ten odświętny, radosny i wzruszający dzień - 24 października 2013r.