Wydarzenia

Jesteś tu: Strona główna » Wydarzenia

          

Spektakl pt. "Magiczny kapelusz" to kolejna już w naszej szkole nauka o działaniu profilaktycznym Grupy T z Torunia. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w tym przedstawieniu. Aktorzy trzykrotnie wystawiali je dla naszych uczniów. Bohaterem przedstawienia był słoń Tadeusz, który nie radził sobie z akceptacją samego siebie, mimo tego, że miał dobre serce i zawsze był chętny do pomocy innym.

czytaj więcej

5 kwietnia 2018 roku uczniowie klas czwartych i piątych mieli możliwość spotkać się z powieściopisarką dla dzieci i młodzieży - Panią Idą Pierelotkin dzięki inicjatywie Miejsko-Gminniej Biblioteki Pulbicznej w Białej Rawskiej.

czytaj więcej

W dniu 28 stycznia odbyły się w naszej szkole przedstawienia i warsztaty profilaktyczne sfinansowane przez Gminną Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

czytaj więcej

W styczniu i lutym 2018 roku klasa III b pod opieką p. Barbary Nowaczyńskiej zainicjowała akcję charytatywną dotyczącą zbiórki żywności i artykułów notrzebnych do funkcjonowania schroniska dla psów w Boguszycach. Dzieci przygotowały stosowne plakaty, we współpracy z  SU rozpropagowały akcję we wszystkich klasach SP, także w tych przebywających w budynku Gimnazjum.

czytaj więcej

26 stycznia 2018r. odbyły się dwa spotkania z przedstawicielem Komisariatu Policji w Białej Rawskiej, jedno dla uczniów klas 0-III, drugie dla klas IV-VII. Poświęcone było ono tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas ferii. 

czytaj więcej

Po raz kolejny przystąpiliśmy do grania razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Sztab mieścił się w naszej placówce, a do współpracy przystąpili uczniowie z Gimnazjum w Białej Rawskiej oraz Szkoły Podstawowej w Pachach. Finał akcji zorganizował MGOK w Białej Rawskiej we współpracy z Biblioteką Publiczną, Świetlicą Środowiskową, Kinem oraz Środowiskowym Domem Samopomocy. Łącznie kwestowało 25 wolontariuszy (14 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z SP Biała Rawska, 10 z Gimnazjum i 1 z SP Pachy). Udało nam się zebrać rekordową kwotę 12456,85zł. 

czytaj więcej